انتخاب نوع پمپ بتن استاندارد ماشین بر اساس نوع پروژه:

دبی خروجی پمپ بتن برحسب بچینگ پلانت نصب شده در محل کارخانه یا پروژه یا براساس نوع و ساختار محل بتن ریزی تعیین می گردد. آنچه امروزه در کارگاه ها یا کارخانه ها متداول است حداقل ظرفیت بچینگ پلانت 45 مترمکعب و حداکثر تا 180 مترمکعب در ساعت متغیر می باشد. برای انتقال بتن در چنین حجمی می توان از پمپ بتن های استانداردماشین در ظرفیت های مختلف که این ظرفیت ها بستگی به قدرت موتور، سایز پمپ هیدرولیک مادر و سایر سیلندرها دارد استفاده نمود

قابلیت پمپاژ بتن به فاصله های عمودی یا افقی موردنیاز بستگی به فاکتورهایی چون اسلامپ بتن، قطر لوله های بتن، دبی و فشار بتن، موتور و پمپ هیدرولیک دارد. چهار عامل ذکرشده در بالا، بر روی قابلیت پمپاژ اثر می گذارند و اثر هرکدام از آنها براساس جداول مشخصی قابل تعیین می باشد. در بتن ریزی نیز معمولا وقتی دبی بالا نیاز است( مثل فونداسیون) فشار زیادی لازم نیست و برعکس وقتی بتن ریزی در ارتفاع انجام می شود معمولا حجم بتن زیادی موردنیاز نیست. بنابراین در انتخاب نوع پمپ بتن باید توجه و دقت کافی نمود، در این زمینه می توانید از راهنمایی کارشناسان استانداردماشین بهره مند شوید.

محصولات مرتبط

مزیت پمپ بتن زمینی :

بتن می تواند به راحتی و با سرعت بیشتری در مکان های غیرقابل دسترس انتقال داده شود.
با استفاده از پمپ های بتن تخصصی تعداد کارگران کاهش می یابد و کنترل کمتری موردنیاز است زیرا بتن می تواند به طور مستقیم در محل موردنظر منتقل شود.
بتن ریزی تحت تاثیر مستقیم شرایط آب و هوایی نخواهد بود.پمپ بتن استانداردماشین می تواند بتن را به همان سرعتی که میکسر آنها را تغذیه می کند منتقل کند.گاهاً سرعت کار پمپ بتن به قدری بالاست که حتی گاهی می توان از دو میکسر در کنار هم برای تغذیه استفاده نمود.

مشاهده محصولات ما